Aktualna edycja

Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym z notariuszem – tak brzmiał temat tegorocznej, 10. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbyła się w sobotę 30 listopada w 29 miastach w Polsce. W akcję zaangażowanych było ponad 600 notariuszy, którzy udzielili informacji prawnych ponad 3,5 tysiąca osobom – najczęściej padające pytania dotyczyły zasad dziedziczenia, sporządzania ważnych w świetle prawa testamentów oraz umowy darowizny. Tegorocznej edycji DON-u towarzyszyły także wykłady na Uniwersytetach Trzeciego Wieku – w semestrze zimowym i letnim zaplanowano ich niemal 100, czyli najwięcej od 2015 r., kiedy to odbyły się pierwsze wykłady.

Statystki te – po raz kolejny – potwierdzają ogromną potrzebę edukacji prawnej. Samorząd notarialny dostrzegł ją już 10 lat temu – od tego czasu, zawsze w ostatnią sobotę listopada, organizowany jest Dzień Otwarty Notariatu, w czasie którego rejenci w indywidualnych rozmowach dzielą się wiedzą niezbędną do podjęcia ważnych życiowych decyzji, ale także pozwalającą ustrzec się przed nieuczciwymi praktykami.

Organizatorzy – Krajowa Rada Notarialna i izby notarialne – składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu 10. edycji Dnia Otwartego Notariatu.
Partner Wydarzenia:


Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.06 s.
X

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody, by pliki cookies były zapisywane na dysku, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.